Žinomus žmones įkūnijančios pirštininės lėlės

0
68

„Drakoniuko“ teatro aktorė Erika Šuklinskienė scenoje jau daugiau nei 35 metus. Šis vaidybos pasaulis ją užbūrė dar vaikystėje, kai į lėlių teatrą nuėjusi su drauge, taip susižavėjo rankose atgimstančiomis lėlėmis, jog nebegalėjo iš ten išeiti. Kuriant sceninius kostiumus teatrui, Erikai vis likdavo audinių atraižų, kurias ilgainiui ji nutarė panaudoti siūdama pirštinines lėles. Tai kur kas daugiau nei tik žaislas, mat būtent pasitelkus tokią priemonę, galima užmegzti ryšį su vaiku, jį prakalbinti, pralinksminti.

„Visas šis hobis verslu virto karantino dėka. Atėjus pandemijai mėnesį verkiau, nes nuomojausi butą, vaidint negalėjau, pajamų nebuvo, bet tada draugė paragino nusišluostyti ašaras ir sumesti viskas pajėgas į pirštinines lėles. Vienas tikslas buvo panaudoti atraižines medžiagas, jų neišmesti ir prikelti antram gyvenimui, o antras – atitraukti vaikus nuo kompiuterio bei telefono. Per žaidimą taip pat galima pažinti ir vaiko emocijas, suprasti, kuris vaikas uždaresnis, kuris drąsesnis. Todėl džiaugiuosi, kai lėlytes užsisako logopedai ar darželiai, nes tai tinka darbui su specialių poreikių turinčiais vaikais“, – laidoje pasakos menininkė.

„Drakoniuko“ teatro aktorė Erika Šuklinskienė. Nuotrauka Tomo Petrovskio, tomasfoto.lt.

Visos lėlės yra vienetinės, kuriamos su meile ir tik tuomet, kai Erika yra geros nuotaikos. Tačiau tokiais meno kūriniais domisi ne tik vaikai. Pirštininių lėlių kūrėja pasakoja savo galvoje sauganti unikalų projektą, kuris po truputį jau virsta realybe.

„Šito projekto mintis gimė Virgiui Stakėnui, kuris manęs paklausė, ar išeitų pasiūti jo lėlę. Ne kiekvieną įžymų žmogų gali pasiūti, nes lėlė yra lėlė. Virgį Stakėną buvo lengva pasiūti, nes jis turi skrybėlę, gitarą, barzdą, akinius, kur lėlei uždedi ir ji jau virsta konkrečia asmenybe. Tuomet pasiuvau rašytojo Tomo Dirgėlos lėlę, Aušros ir Ramūno Difartų lėles, norisi įvairių profesijų ir po to padaryti žymių žmonių parodą“, – projekto mintį atskleis Erika.

Taip pat skaitykite:  Darbas užsienyje traukia vis mažiau: užsikabinę Lietuvoje svetur nebesižvalgo
Lėlės. Nuotrauka Tomo Petrovskio, tomasfoto.lt

„Gyvenimas versle“ – jau antrą sezoną skaičiuojanti laida, kurioje vedėja Dovilė Urbanaitė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai – kiekvieną sekmadienį, 10:30 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Auksė Šapelytė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here