Kada tėvai turi teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis?

0
70

Kad mokiniai iki 18 metų, besimokantys bendrojo ugdymo mokyklose, yra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis, žino daugelis. Tačiau dažnas abiturientas nežino, kad ir vienas iš šeimos tėvų tam tikromis aplinkybėmis gali tapti apdraustuoju valstybės lėšomis.

Kada tokią teisę turi tėvai, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos abiturientams paaiškino Panevėžio teritorinės ligonių kasos atstovai, vedę jiems netradicinę pamoką.

Iliustracinė nuotrauka.

Dėmesio! Svarbu žinoti, kad privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis gali būti draudžiamas:

  • vienas iš tėvų, įtėvių ar globėjų, auginantis (globojantis) vieną vaiką iki 8 metų;
  • vienas iš tėvų, įtėvių ar globėjų (rūpintojų), auginantis, globojantis (besirūpinantis) du ir daugiau nepilnamečių vaikų.
  • Norint tėčiui ar mamai įgyti draudimą valstybės lėšomis, būtina kreiptis į teritorinę ligonių kasą ir pateikti prašymą patvirtinti privalomojo sveikatos draudimo valstybės lėšomis galiojimo laikotarpį kaip auginančiam vaiką (vaikus).
  • Privalomasis sveikatos draudimas, vienam iš tėvų pateikus prašymą ligonių kasai, galioja nuo vaiko gimimo datos iki jam sukaks 8 metai (jei auginamas vienas vaikas) arba iki antro ar priešpaskutinio vaiko pilnametystės (jei auginami du ir daugiau nepilnamečių vaikų).
  • Įgyta teisė į privalomąjį sveikatos draudimą vieno iš vaiko tėvų (įtėvių) vėliau gali būti perduota kitam. Kai ši teisė perduodama, papildomai teikiamas prašymas ligonių kasai patikslinti duomenis.

Panevėžio teritorinė ligonių kasos informacija

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here