Bateliai „su užtaisu“ nepraslydo pro pareigūnų akis

0
121

Už narkotinių medžiagų platinimą Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalinčiam asmeniui bandyta atsiųsti, kaip įtariama, narkotinių ar psichotropinių medžiagų.


N24.lt – NAUJAS!


Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus pareigūnais užkardė, kaip įtariama, narkotinių medžiagų patekimą į įstaigą. Pareigūnams, atliekantiems gautos pašto siuntos apžiūrą, įtarimų sukėlė sportiniai bateliai. Atplėšus kairės kojos padą, rasta pilkos spalvos galimai narkotinė medžiaga.

Asmuo, kuriam buvo siunčiami bateliai „su užtaisu“, šiuo metu Šiaulių tardymo izoliatoriuje atlieka kardomąjį kalinimą – suėmimą už narkotinių medžiagų platinimą.

Siekdami užkardyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų patekimą į laisvės atėmimo vietų įstaigas, pareigūnai vykdo įvairias, ir neviešo pobūdžio, prevencines priemones, bendradarbiauja su kitomis teisėsaugos institucijomis. Pastaruoju metu narkotinių ir psichotropinių medžiagų aptinkama ne tik batuose, rūbuose, kituose siuntose siunčiamuose daiktuose, bet vis dažniau sintetinės kilmės narkotinėmis medžiagomis bandoma impregnuoti popierių – laiškus, atvirukus ir pan. Šiemet, palyginti su praėjusiais metais, Kalėjimų departamente pradėta tris kartus daugiau ikiteisminių tyrimų pagal Baudžiamojo kodekso 260 str.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 260 str. „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūra.

Kalėjimų departamento informacija