4 įspūdingos technologijos, kurias ištobulino išmaniųjų telefonų kūrėjai

0
128

Neabejojama, kad išmanusis telefonas yra vienas didžiausių pastarųjų dešimtmečių technologinių laimėjimų, sukėlusių tikrą perversmą bendravimo bei kasdienės buities srityje. Šiandien šiais išmaniaisiais įrenginiais naudojamės po kelis šimtus valandų kasmet, o jų populiarumas pasaulyje pasiekė technologijų prietaisams dar neregėtas aukštumas. Kita vertus, kokių mokslinių inovacijų prireikė, kad išmanieji telefonai iš ryšio palaikymo priemonių taptų įrenginiais, be kurių neįsivaizduojama mūsų kasdienybė?

„Laiku nusikėlus į šio amžiaus pradžią ir nusipirkus mobilųjį telefoną būtume galėję viso labo paskambinti ar išsiųsti SMS žinutę. Bet po kelis dešimtmečius trukusio nuoseklaus inovacijų diegimo stebime, jog išmanusis telefonas mums leidžia daryti beveik viską: nuo finansinių mokėjimų iki miego įpročių stebėjimo ar žaidimų. Tačiau tai – tik visiems plika akimi matomas progreso rezultatas, už kurio slypi daug pastangų ir laiko pareikalavę išradimai. Kad pilnai įvertintume nueitą progresą, vertėtų atsigręžti atgal ir pažvelgti į tuos technologijų išradimus, kurie telefonų pasaulį pakeitė reikšmingiausiai“, – teigia Urtė Eidžiūnaitė, „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje.

Ekspertė nurodo 4 svarbiausias technologijų gamintojų sukurtas inovacijas, kurios užtikrina modernaus išmaniojo telefono pažangumą:

1. Visiems žinomas „Bluetooth“ ryšys: nepakankamai įvertintas?

„Bluetooth“ technologiją palaiko turbūt visi buityje naudojami įrenginiai: išmanieji telefonai, kompiuteriai, išmanieji laikrodžiai ar robotai-siurbliai. Tačiau už šios kasdiene tapusios technologijos ištobulinimą atsakingi ne kas kiti, o būtent išmaniųjų telefonų kūrėjai.

„Ne dažnai atkreipiame dėmesį, bet „Bluetooth“ ryšį naudoja beveik visi mūsų prietaisai. Visgi pirminis šio ryšio kūrimo tikslas buvo sujungti mobiliajame telefone esantį mikrofoną bei ausines, kitaip tariant, laisvų rankų įrangą. Dėl didelio patogumo bei milžiniško potencialo ši technologija žaibiškai išplito ir įgavo kitas panaudojimo galimybes. Juk jei ne „Bluetooth“ technologija – visi mūsų turimi įrenginiai dar ilgai būtų sujungti nepatogiais laidais, o apie pilnavertį mobilumą galėtume tik pasvajoti“, – teigia U. Eidžiūnaitė.

Taip pat skaitykite:  Naudinga atmintinė: viskas, ką reikia žinoti apie telefono ekrano apsaugą

2. Svarbiausias funkcijas užtikrinanti baterija

Pirmųjų mobiliųjų telefonų baterija galėdavo užtikrinti 30 minučių pokalbį, po kurio įrenginį reikėdavo krauti net 10 valandų. Akivaizdu, kad tai nė iš tolo neprimena mūsų turimų prietaisų galimybių: kas lėmė šį progresą?

„Nuo pirmųjų baterijų išradimo praėjo daugiau nei pusė amžiaus, tačiau iki šiol nėra tokios sėkmingos technologijos, kaip 1991 m. komerciškai gaminti pradėtos ličio jonų baterijos. Tokios baterijos naudojamos ne tik išmaniuosiuose telefonuose, bet ir lėktuvuose ar automobiliuose. Jų universalumas neturėtų stebinti, nes ličių jonų baterijos, priešingai nei jų pirmtakės, pasižymi plonumu, lengvumu ir ilgu tarnavimo laiku. Šių baterijos modelių plėtra atsakinga už daugelį mums prieinamų patogumų, bet labiausiai – už galimybę naudotis savo išmaniaisiais ir nesijaudinti, jog po poros valandų veikimo juos vėl reikės įkrauti“, – išskiria U. Eidžiūnaitė.

3. Ekranas: tvirtas, raiškus, o svarbiausia – liečiamas

Vienas inovatyviausių išmaniųjų telefonų sprendimų – tai kokybiškas ir naujų galimybių suteikiantis liečiamas ekranas.

„Modernūs išmanieji telefonai neturi jokių mygtukų, o vaizdus bei naudojamas programėles matome per visą prietaiso ekraną. Dėl nuolat tobulinamų ekrano galimybių šiuolaikiniai telefonai užtikrina ypač patogų naudojimąsi: ar kas nors dar norėtų sugrįžti į klaviatūrų ir geltonos spalvos ekranų laikus? Tačiau telefonų gamintojai ir toliau nestovi vietoje bei siūlo modernius sprendimus. Vienas svarbiausių paskutiniųjų metų išradimų – tai išmanieji telefonai su sulenkiamu ekranu. Sklandus tokių telefonų sulenkimo mechanizmas tapo įmanomu dėl naujoviško išmaniojo korpuso sudarančių medžiagų apdirbimo, pavyzdžiui, itin didelio atsparumo plieno bei skystųjų metalų. O svarbiausia, kad atlenkus tokių lankstomų telefonų kaip naujasis „Huawei P50 Pocket“ korpusą, jų ekranas išlieka tobulai lygus ir demonstruojantis aukštos kokybės raišką“, – komentuoja U. Eidžiūnaitė.

Taip pat skaitykite:  Septyni didžiausių informacijos vartų ,,Google“ triukai

4. Kam dėkoti už kasdienę komunikaciją bei naršymą internete?

Šiandien visi turime prietaisus, kurie palaiko mobilųjį ryšį bei leidžia naršyti internete, naudotis išmaniosiomis programėlėmis. Kokie techniniai laimėjimai tai nulėmė?

„Pastaruosius 40 metų kurtos inovacijos žymi ilgą kelią, kurį nuėjome nuo pirmosios (1G) iki naujausios (5G) ryšio kartos. Kiekvienos naujos ryšio kartos pristatymas lėmė svarbias naujoves: 1G tapo prototipu, leidusiu ištobulinti šią technologiją, su 2G ryšio sukūrimu pradėjome siųsti SMS žinutes, o 3G plėtra – naršyti internete. Visgi šiais pasiekimais technologijų gamintojai neapsiribojo, todėl dabar galime mėgautis sparčiausiu 4G++ ryšio greičiu, galinčiu pasiekti net 200-300 Mb/s greitį. Panašu, kad jau netolimoje ateityje išmanūs įrenginiai plačiu mastu išnaudos ir 5G ryšio technologiją, užtikrinančią žaibišką duomenų perdavimo greitį, minimalų uždelsimą bei plačias prietaisų sinchronizavimo galimybes“, – sako U. Eidžiūnaitė.

Skaistė Barauskienė
„Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here